Leírás
Gyakorlati tapasztalatok:
Bármely horgászvízen könnyedén meg találhatóak a mederfenéken található különféle kisebb-nagyobb tereptárgyak, kiegészítve egy GPS-el „centiméter” pontosan tudunk ugyanazon helyen horgászni akár évtizedekig, mert kitapinthatjuk és érezni fogjuk az ismerős tereptárgy okozta rezdülést a rúdon, ami tévedhetetlen jele a keresett pontnak. A GPS önmagában nem elegendő, amennyiben precízen ugyanazt a helyet szeretnénk meghorgászni évről-évre! A GPS helymeghatározó egy bizonyos tól-ig pontossággal „csak” az adott zónába képes elirányítani bennünket!
Az egyforma hosszúságú rudaknak és a korongnak köszönhetően viszonylag pontosan meg tudjuk határozni a vízoszlop magasságát illetve hozzávetőlegesen az iszap vastagságát, mélységét is. Akadókban történő horgászatkor a tapogatókorongnak köszönhetően könnyen meg tudjuk határozni a vízközti horogmarasztalók távolságát a mederfenéktől illetve a vízfelszíntől (például egy 50 cm-re az aljzattól vízszintesen elhelyezkedő faághoz hozzányomjuk a rudat és a mederfenéktől addig húzzuk függőlegesen felfelé, amíg a korong a faágban meg nem akad…), ami ismét fontos információ számunkra mielőtt megkezdődnek az éjszakai fárasztások! Ne feledjük, hogy az alumínium tapogató rúd egy alaptermék, hiszen a rudak képezik a további bővítmények alapját, amelyekkel rengeteg vízparti, vízfelszín feletti illetve vízfelszín alatti eddig megoldhatatlannak tűnő problémát sikerül majd mostantól megoldani!
Alternatív használat:
Horgászat közben ne zárkózzunk el az eszköz alternatív felhasználási lehetőségeitől sem! Többek között gondolunk a mederfenék felhősítésére a megmozgatott iszappal, mely biztonságérzetet ad halaknak és továbbá a szerves anyagok illetve apró élőlények szabad lebegését segíti elő, amely azt az információt is közvetítheti, hogy versengésszerű táplálkozás folyik az etetésünkön, amely több további, a közelben tartózkodó egyedek kíváncsiságát, érdeklődését válthatja ki. Ez a technika első hallásra nem tűnhet túlságosan célra vezetőnek, ugyanis azt gondolnánk, hogy ezzel csak elijeszti a horgász a halakat, de sok horgászvízen mind hétköznapi, mind pedig versenykörülmények között ez a taktikai lépés hozza meg a várva várt sikert!
Helyes/rendeltetés szerinti használat:
Fontos kiemelnünk, hogy csónakunkat ne az eszközzel tolva próbáljunk haladni a vízen, hisz nem ez a rendeltetése, ne használjuk „evezésre” mert nem erre lett kifejlesztve! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a rudazat mindkét végére egyszerre helyezett 2db eszköz esetén a rudazat vízbe ejtés esetén elsüllyedhet, ugyanis a felhajtóereje már nem elegendő az eszközök vízfelszínen való megtartásához (javasoljuk, hogy egyszerre csak 1db eszközt csatlakoztassunk a rudazatra a problémák elkerülése érdekében)! Mindenképpen kerüljük a menetes részek nagymértékű oldalirányú terhelését! A rudak végein található külső és belső menetek horgászat előtt és után is legyenek tiszták, a rudak iszapmentesek és szárazak! Óvjuk eszközeinket a minél hosszabb használhatóság érdekében!